להתגרש בשלום

החלטת להתגרש ? דבר ראשון אני מאחל לך שהמהלך יהיה בשעה טובה ומוצלחת, וכמו שיודעים לחגוג את האיחוד כך יש להתייחס לפרידה, איחוד של האדם עם עצמו ועם תחושתיו.

תקופה זו מלווה בחששות כבדים, חוסר יציבות, כל הסדר המוכר התערער ונשמט, חשש מפני העתיד, חשש כלכלי כבד, ולעיתים אף חששות קיומיות. היכן אגור? מה יהיה עם ילדיי? מרבית האנשים מעונינים להתגרש בשלום, במיוחד כשילדים בתמונה, אתם תמשיכו להיות ההורים של ילדיכם כל חייכם. אולם, לעיתים הפגיעה קשה מדי, העלבון צורב והמכה בלתי ניתנת להכלה, או אז, ישנם הממהרים לבית משפט כשפניהם למלחמה.  ובמלחמה כמו במלחמה, יודעים איך מתחילים אבל לא יודעים איך המלחמה תסתיים.

כן. מלחמה עולה המון כסף , ישנם זוגות שמעדיפים לבזבז את כל כספי המשפחה על מלחמות ביניהם במקום לשמור זאת לילדיהם. ואח״כ עוד הם יטענו בלהט שעושים את המלחמה למען טובת הילדים.. אז בואו נדבר רגע על טובת הילדים. הילדים צריכים את הוריהם. אביהם ואמם, וההורים לעולם יהיו שונים זה מזה, ואינם בתחרות את מי הילד אוהב יותר. דבר שהורים רבים נופלים בו במיוחד בעת פרידה, הרצון ל״גייס״ את הילדים שיהיו לטובת מישהו. אין נזק גדול מזה. הילדים צריכים את הוריהם, ומלחמות בין ההורים משפיע על הילדים לעיתים לכל חייהם. ילדים רבים מפתחים הפרעות רגשיות עקב הלח. והחרדה בה עם שרויים ובמיוחד כאשר הוריהם נלחמים והם מרגישים שאין להם עם מי לדבר.

אז יצאתם למלחמה, שרפתם את כל הגשרים, בזבזבתם את כספכם על עורכי הדין , חקירות ועוד, רוקנתם אנרגיה, ובסוף? 95% מתיקי בית-המשפט נסגרים בפשרה. אותה פשרה שיכולתם לעשותה מהיום הראשון.

אז מדוע אנשים נלחמים אם בסופו של דבר הכל ידוע ?

התשובה – הבשלה.

הליך גירושין הוא ארוך, אינו זבנג וגרמנו, והצדדים צריכים להכיל את הרעיון שהם באמת מתגרשים, קחו לדוגמא את משה שכבר שנה יושב וחושב איך הוא מתגרש ושלומית לא יודעת מאומה, הוא כבר בשל, היא ממש לא. יצטרכו לעבור לפחות שנה כדי שהבשלות שלה תגיע לבשלות שו. וזו נקודה מאוד חשובה בהליך גירושין – זמן. זמן. זמן. הזמן הוא המרפא, הזמן הוא המבשל והזמן מוריד את החרדות. אני מציע לעשות זאת אחרת, להבין מה מפעיל אותנו, מה חשוב לנפשינו, מעבר לסיסמאות של ״טובת הילד״ כי כדי שלילד יהיה טוב, ההורה צריך שיהיה טוב. והטוב מתחיל בתוכנו.

 ואם עדיין אנו בראשית הדרך, הדבר החכם ונכון לעשות הוא לפנות להליך גישור, אני מזמין אתכם להליך גישור ומתחייב לתת מקום לשניכם ולחתור לחתימת הסכם משותף. איני מהסס להציב מראות בפני היושבים מולי, גם אם מראות אלו כואבות. תפיסת עולמי היא לדבר, לא לפחד לשים את הפילים שבחדר, רק כך ניתן לייצר חיבור והסכמה ולצאת עם הסכם.

מוזמנים להגיע לייעוץ כדי לנמצוא את הדרך להפרד בשלום ולצאת מחוזיקם.

קרא עוד

ייצוג בבתי משפט

משרדי מייצג בבתי משפט לענייני משפחה ובבתי הדין הרבניים בתיקי משפחה ובמיוחד בתיקי גירושין כגון: 

ליווי וייצוג תביעה ליישוב סכסוך, תביעות לסעד דחוף כגון מזונות זמניים,  והשארת המצב על כנו, תביעת משמורת והסדרי ראיה, תביעה למזונות ילדים, תביעה לחלוקת רכוש ולקבלת גט. כמו גם בקשות לאישור הסכמים שנחתמו בהליך גישור.

ייצוג בסכסוכי משמורת בהם מעורבים פק״ס ולעיתים אף עורכי דין לסדרי דין.

 

קרא עוד